Veinipäevik

9.90

“Veini kohta märkmete tegemine on osa suure veinimaailma avastusretkest ning oma maitseeelistuste avastamisest ja arenemisest. Märkmed on abiks praegu ja tulevikus, et leida oma lemmik ja tuletada meelde kogetud emotsioone. Kõik see on elukestev õpe, mis arendab veinikultuuri Sinus eneses ja meie ümber. Eesti veinikultuuri üks alustalasid, Kalev Kesküla on öelnud: kui joome seda, millest me midagi ei tea, on see joomarlus; kui teame, mida joome, on see joomiskultuur, ning täiendaks seda, et veinist märkmete tegemine on osa teadmisest. Mõõdukaid ja toredaid elamusi!”

Kristjan Markii
Eesti Sommeljeede Assotsiatsiooni president
Carmen Grupi peasommeljee

 

12 laos

Kategooria:

Kirjeldus

Veinide maitsmine on põnev seiklus, mis algab õigupoolest juba veini ostmisega. Pudelil oleva etiketi taga on peidus maitseeripärad, milles peegelduvad veinikasvatuspiirkonna kultuuri, mulla ja kliima eripärad. Tänasel päeval on pakutavate veinide valik nii suur, et kõikide proovitud maitsete meeles pidamine on võimatu. Mõned märkmed veini aroomi, maitse ja emotsiooni kohta aga hoiavad seikluse värskena. Veinipäevikut on mõnus aeg-ajalt jälle sirvida ning kirjapandu abil tuletada meelde suurepäraseid hetki. Veinipäevik on hea kaaslane veinireisile, sest lisaks degusteerimiselamustele võib siia kirja panna veinitootja lugusid ja veinisoovitusi roogade juurde. Julged ja eelarvamustevabad reisid jäävad eluks ajaks meelde. Soovin sisukat ja maitserikast reisimist veinide põnevasse maailma!

Antti Uusitalo

Veinipäeviku sissejuhatuse autor

Helsingi restorani Savoy sommeljee

 

 

Veini soosing argi- ja pidupäevajoogina üha kasvab ning veinide maitsmine hobina kogub üha enam populaarsust. Tihti ununeb aga hea maitseelamus kiiresti, kui seda ei ole kirja pandud : mis selle mõnusa valge veini nimi nüüd oligi? Kas mäletad, milline punane vein maitses lambalihaga nii imeliselt? Olen seda veini küll varem joonud, aga maitset enam ei mäleta? Veinipäevik pakub võimaluse talletada oma veinielamused aastateks kaante vahele. Veinivaliku süstematiseerimiseks on trükivärv valitud vastavalt veinile, mis lihtsustab maitseelamuste üles leidmist ja sidumist erinevate toitudega.

Lisa kommentaar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.