Aastaring…Eluring

12.00

Marge mõtisklus elu- ja aastaringide üle on lihtne ja südamlik, mis küll kõnetab meid kõiki erinevalt, kuigi liigume ikkagi kõik sarnases ringis ja rütmis.

Kellel pikem tee juba käidud, oskab elu ja olemist teistmoodi väärtustada, tähtsustades suhteid ja kalleid inimesi enda ümber ning hoolides vähem igapäevasest, kohati üsna tühjana tunduvast tormamisest.

Laost otsas

Kategooria:

Kirjeldus

On hetki, kus su mõtted (ja ka tunded) ei mahu enam sinu enda sisse ära…ja siis hakkab inimene kirjutama.

Ennast mäletan juba plikana salmikesi kirjutamas ja hiljem töökaaslastele õnnesoove erinevateks tähtpäevadeks. Viimasel juhul on vaja muidugi seda inimest hästi tunda, siis tuleb värss ise-enesest..

Tugevama tõuke kirjutamiseks andis mulle traagiline kaotus perekonnas…ja ilmselt oli luuletuste kaudu kõige lihtsam oma valu ja kurbust välja elada. Ühtki neist ei ole ma kirjutanud laua taga istudes, vaid kõndides looduses…ja siis ta tuleb…ise-enesest.

Kord vaatasin üle ja püüdsin pisut süstematiseerida erinevatel aegadel tehtut… Elu ise ongi nagu aastaringid puul…mõni kitsam, mõni laiem…aga nad kõik peegeldavad olnut ja olevat, rõõmu ja kurbust, unistusi või igatsusi, õppetunde või möödalaskmisi… Sümboliseerib ju kevad noorust, ideid ja unistusi…suvi elujõudu ja küpsemist…sügis mõningast nukrust ja mõtisklust elu ja asjade üle…aastalõpp on kokkuvõtete aeg, nii elus kui kalendriaastas ja siis soovime ikka head…head uut aastat…head hakkamasaamist järeltulijatele.

Nii saigi kaante vahele väike valik mu loomingust, nimega „Aastaring-Eluring“, sümboliseerimaks elu ja aja katkematut ringi. Ja ma olen väga õnnelik, kui keegi leiab siit midagi, mis just tema hingekeeli puudutab või hetkemeeleolu peegeldab…

Marge Hermanson

Lisa kommentaar

Your email address will not be published.